X
 12.02.2020 Спорт

Коби Брајант и неговата ќерка се погребани на приватна церемонија

Легендарниот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс - Коби Брајант и неговата ќерка Џијана се погребани на приватна церемонија во Калифорнија, пренесуваат американските медиуми.

Погребот се одржал минатиот петок во „Корона дел Маре“, а јавното „испраќање“ на сите девет жртви од хеликоптерската несреќа е закажано за 24 февруари во „Стејплс центар“ во Лос Анџелес. Причината за овој датум се броевите на дресовите на Коби и Џијана – 24 и 2.

- Ванеса и семејството сакаа приватност при погребувањето. Церемонијата била многу тешка за сите - пренесе „Ентертајмент тунајт“.

Извор: МИА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Спорт