X
 12.07.2023 Култура

Пристигна трејлерот за филмот „Вонка“, продолжението на „Чарли и фабриката за чоколади“

Пристигна трејлерот за филмот „Вонка“, кој е продолжение на познатиот филм „Чарли и фабриката за чоколади“.

Во филмот младата верзија на Вили Вонка ја глуми актерот Тимоти Шаламе, а трејлерот е прилично бизарен и интригантен.

Премиерата на филмот е закажана за 15 декември.

 

Извор: Avclub.com
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура