13.02.2019 Образование

Студенти, дали знаете дека сега може да патувате во Америка без да ги задолжувате вашите родители?

Глобалното движење во светот е насочено кон постојано поттикнување, поддршка и разбирање на потребите и желбите на младите.
Токму затоа, ние, Штедилница ФУЛМ, навреме ги разбравме потребите на студентите во современиот начин на живот и во својата основна функција ја вметнавме токму потребата на младите од дополнителни финансиски средства потребни за реализација на личните идеи и визии.

Дозволете нѝ да бидеме вашата финансиска поддршка кога ви треба.
Доколку вашата желба е патување во Америка преку програмата за Work & Travel, а немате доволно финансии за реализирање на истата, ние сме тука да ви помогнеме и да бидеме вашата сигурна финансиска поддршка.

Токму за вас студентите, отворивме кредитна линија со грејс период, со прилагодена каматна стапка и можност за отплата по враќањето, со вашите заработени пари во Америка.
Сега вие студентите може да бидете финансиски одговорни и целосно самостојни.
Кредитот е на ваше име, го користите лично вие и вие сте одговорни за исплатата до крај.

Ние ги поддржуваме студентите преку:
•    Студентски кредити и депозити за сите останати потреби на студентите
•    Отворените можности за пракса и вработување
•    Фондот за студентска стипендија
•    Соработката со универзитетите, факултетите и студенстките организации
•    Соработката со агенциите за апсолвентски екскурзии и W&T програмата
Аплицирањето за кредит е едноставна постапка. Посетете некоја од нашите филијали и дознајте ги сите детали.
Локациите на нашите филијали погледнете ги тука: http://www.fulm.com.mk/kontakt
Сега е лесно и едноставно да ја исполните вашата желба за патување во Америка.

Дополнително, по повод 20 годишнината од постоењето на ФУЛМ имате можност да бидете одбрани меѓу 20-те среќни корисници кому ФУЛМ ќе исполни една желба.
Со вашето аплицирање за кредит не заборавајте да ја напишете и вашата долгопосакувана желба.

Повеќе детали за оваа кредитна линија може да погледнете тука: http://www.fulm.com.mk/krediti/wt-kredit/

комерцијален текст*