X
 13.05.2023 Забава

Најнеобичните настапи во историјата на „Евровизија“

Речиси на секое издание на „Евровизија“ може да се видат необични настапи. Но некои се споменуваат и денес.

Каналот „Добра вечер Европо“ (Good evening Europe) на „Јутјуб“ објави видео во кое може да се видат некои од најнеобичните настапи на натпреварот.

Во него има претставници од Бугарија, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска и Србија, меѓу другото.


Извор: Klix
Насловна фотографија: Youtube (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава