X
 13.07.2020 Живот

Направете родителски договор за воспитувањето, но не заборавајте дека вашето дете не е продукт туку живо битие

Со поголемите деца можеме да разговараме и да чуеме како тие се чувствуваат за да ја видиме нивната перспектива, но не треба да заборавиме дека родителите се тие што одлучуваат, а не децата, вели семејниот советник Бојана Стојменовиќ.

Прочитајте повеќе на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот