X
 13.12.2018 Технологија

Што има во канцеларијата на Бил Гејтс?

Дали некогаш сте се запрашале како изгледаат работните простории на најбогатите луѓе на светов?

Кога ќе се спомене името Бил Гејтс, пак, сите си замислуваме дека во неговата канцеларија има прескап компјутер, опрема и слично. Но, во канцеларијата на коосновачот на „Мајкрософт“ има и еден интересен „детаљ“.

Во неговата канцеларија има ѕид со Периодниот систем на елементите, односно има примероци од секој елемент.Фото: Open Culture
Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија