X
 14.02.2022 Култура

Излезе првиот трејлер за серијата базирана на „Господар на прстените“

„Амазон“ го објави првиот трејлер за новата серија поврзана со приказната во „Господар на прстените“. Трејлерот за новата серија, „Господар на прстените: прстени на моќта“, трае само 60 секунди и покажува познати места.

Во серијата се очекува да има ликови кои се предци на хобитите, а приказната е сместена илјадници години пред настаните во филмовите „Господар на прстените“. Серијата се снимала во Нов Зеланд, а нејзини автори се Патрик Мекеј и ЏД Пејн.

Во трејлерот се гледаат и помлади верзии на ликови како Галадриел и Елронд, но и нови ликови. Серијата треба премиерно да биде прикажана на 2 септември годинава на „Амазон“.


Извор: Insider
Фото: YouTube (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура