X
 04.01.2015 Уметност

Неверојатните фотошоп дела на еден дигитален уметник

Уметникот Мартин Де Пасква ја создал оваа неверојатна серија на фотографии со кои докажува дека Фотошоп може да се искористи и за други работи освен за ретуширање и разубавување на луѓето. Овој дигитален уметник со користење на оваа компјутерска алатка создава голем број на надреални и бизарни ситуации.

 

фотошоп

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност