X
 15.01.2015 Живот

Што кажуваме и што навистина мислиме


Она што луѓето го кажуваат и она што навистина го мислат најчесто се две сосема различни работи. Писателот Микаел Вулф во соработка со уметникот Андерс Морденталер ја претставуваат оваа универзална вистина преку повеќе илустрации.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот