X
 16.01.2015 Култура

Малку поразлични фотографии од Италија

Италија е рајска градина за фотографите од целиот свет. Ова место е богато со неверојатни природни пејзажи, архитектура која ја поврзува сегашноста со минатото и прекрасни модерни градови исполнети со современи згради.

 

италија


Од север кон југ, секој град носи уникатна приказна. Покрај добро познатите градови, постојат сокриени скапоцени камења, кои претставуваат уште еден поинаков изглед на Италија.

Фотографскиот проект „Откријте ја Италија“ има една единствена цел, да ја открие помалку познатата страна на Италија. За да се постигне ова, вклучени се 21 професионални фотографи од целата земја. Ви ги нудиме нивните најдобри фотографии од 5 различни градови.

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура