X
 27.01.2015 Култура

Најчудниот звук во шведскиот јазик

Во шведскиот јазик постои збор што значи „да“. Но, всушност, технички гледано не е збор, туку звук. Еве го звукот и приказната позади него.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура