X
 01.03.2015 Култура

За сите оние кои пораснале во Југославија

Интересно видео од фотографии на кои се прикажани многу нешта временскиот период меѓу 70-те и 80-те: детски серии, цртани филмови, стрипови, филмови, играчки, возила и слично.  Видеото сигурно ќе ги потсети оние кои растеле во Југославија на едни многу убави времиња.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура