X
 31.01.2015 Култура

Животот во последната диктаторска држава во Европа

Белорусија е последната диктаторска држава во Европа, и претставува место што се чини дека е заглавено во СССР времето. Ретко некои вести излегуваат од државата, а постои и ограничена слобода на говорот.

 

drzava


Токму поради ова белорускиот фотограф Анреј Лианкевич направил фото серија за уникатноста на неговата земја. Неговото белоруско портфолио нуди личен поглед на оваа земја и некои од секојдневните навики на земјата.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура