X
 10.02.2015 Култура

Откриена Бурма - рајот на еден фотограф

После пет годишно работење, 38 летови и 10 визи до Бурма, фотографот Дејвид Хит ја објави неговата прва книга. Бурма несомнено претставува една од најпознатите и најфотогеничните места на Земјата, а Хит успеа да ја претстави земјата само преку објективот на неговата камера и посветеноста на неговиот проект. Ова се неговите омилени фотографии.

 

бурма

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура