X
 14.02.2015 Уметност

Уметност која хипнотизираАнимациите на Ерик Шедерберг се малку поинакви од оние на другите уметници. Тие вклучуваат форми кои се повторуваат во сè помала големина, притоа создавајќи слики кои хипнотизираат. Не ви се верува? Гледајте во сликите доволно долго и ќе се уверите.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност