X
 20.02.2015 Образование

Како се одвива четвртиот ден во автономната зона во Битола?

ден


Битолските пленумци веќе четврт ден опстојуваат во автономната зона, на Техничкиот факултет во Битола.

 

Во рамките на окупацијата, студентите организираат изложби, алтернативни предавања, музички групи и други различни активности.


За денес тие најавуваат настап на познатиот битолски бенд „Rockenrollers“, а во текот на денот може да се посети изложбата од Студентската Архитектноската визија.

 

2


Исто така, во 19.30 часот е организирана заедничка работна средба со Наставничкиот пленум од Битола.

Пленумците апелираат граѓаните да донираат прехранбени продукти, ќебиња, душеци и грејни тела затоа што веќе четврт ден парното им е исклучено.
Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование