X
 22.02.2015 Наука

Кратко објаснување на Месечевите мени


Зошто постојат Месечеви мени? Кои се нивните називи? Како ги гледаме ние? Ова се прашања на кои Фил од „Crash course astronomy“ одговара во видеото.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука