X
 22.02.2015 Култура

Сите гледаме погрешно на бездомниците


Организацијата „Rethink Homelessness“ неодамна спроведе кампања во која ги замоли лицата кои немаат дом да напишат нешто за себе кое сакаат да го споделат со светот. Резултатите ќе го променат начинот на кој гледате на нив.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура