X
 27.02.2015 Уметност

Најдобрите фотографии од натпреварот "Sony World Photography"

Во 2015 година натпреварот „Sony World Photography“ собра некои од најдобрите аматерски и професионални фотографии од целиот свет и ги претстави во епска колекција.

 

najdobri


Оваа година, натпреварот доби неверојатни 173.444 фотографии од 171 Земји. Ви ги нудиме некои од подобрите.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност