X
 28.02.2015 Култура

Лас Вегас каков што претходно не сте виделе

Винсент Лафорет е фотограф, режисер и пионер во фотографии од високо кој ја освоил Пулцеровата награда во 2002 година за неговите фотографии од конфликтот во Авганистан и Пакистан после 9/11.

 

фото


Во неговата најнова серија на фотографии во која користи неверојатна технологија, го претставува Лас Вегас, кој изгледа нереално.

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура