X
 28.02.2015 Наука

Пронајдена црна дупка 12 милијарди пати поголема од Сонцето

Научниците открија огромна црна дупка уште од почетокот на времето којашто е 12 милијарди пати поголема од големината на Сонцето.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука