X
 09.03.2015 Уметност

Двајца студенти создаваат ремек дела со креда

Двајца студенти од колумбискиот колеџ за уметност и дизајн создаваат неверојатен неред - но не на буквален начин; студентите создаваат навистина креативни цитати и пораки користејќи само креда и табла.

 

студенти


Секоја недела или понеделник наутро студентите избираат нова училница и ги создаваат овие ремек дела. Тие двајцата пронаоѓаат училница, и започнуваат да работат. Како што велат, понекогаш цртањето им одзема 11 часа. Тие избираат цитат од подготвена листа која им ја предложиле нивните пријатели, а потоа започнуваат да создаваат само со креда. 

 

Погледнете ги нивните ремек дела - ТУКА.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност