X
 18.03.2015 Забава

Новиот миленик на корисниците на интернет ширум светотЕден шведски толкувач ги освои срцата на корисниците на интернет низ светот неделава. Томи Кранг преведува песна од Пагнус Карлсон за време на еден шведски фестивал.

Толкувачи и преведувачи, учете! Кога се работи на превод се посветувате максимално.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава