X
 19.03.2015 Живот

Прекрасни дизајни за домашни канцеларии

Целта на домашната канцеларија е да имате мирно и тивко место кадешто ќе работите и ќе ги организирате вашите мисли.

 

канцеларија


Токму затоа некои соби и простори во домот се поудобни за оваа цел и можат да бидат претворени во вистинска домашна канцеларија. Кога мислиме на традиционална домашна канцеларија, овие соби најчесто ги замислуваме во аголот на куќата, со дрвен мебел и полици со книги. Но, сега работите се малку поразлични. Овие канцеларии можат (а и треба) да бидат светли, во разни бои, модерни, пријатни и функционални.

 

Линк до галеријата.


Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот