X
 15.05.2015 Култура

Квиз: Именувај ги сите европски земји со само три букви

Дали можете за помалку од една минута да ги именувате сите европски земји пишувајќи ги само почетните букви од нивните имиња?

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура