X
 27.03.2015 Култура

Видео кое покажува дека Токио не припаѓа на оваа планета

Јапонија е истовремено екстремно модерна и традиционална. Секако, таа е уникатна. Хаосот, креативноста, деталите и енергијата на Токио прават една комбинација која не постои никаде на светот. 

Видеото е направено од Такуја Хосоган.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура