X
 08.04.2015 Живот

Првите филмски појавувања на познатите актери

Сите сме започнале од некаде. Нормално, и филмските актери морале да започнат од некаде за да стигнат онаму кадешто се денес. Првото појавување на Леонардо Ди Каприо било на 16 годишна возраст во филмот „Critters“ додека Џенифер Лоренс за прв пат се појавила во филмот „Garden Party“.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот