X
 05.05.2015 Култура

Најскапите фустани носени на филм


Понекогаш филмот го помниме по приказната, а честопати по крајот. Се случува да помниме филмови по актерите, а некој помни филм по нивниот изглед. Не можеме да кажеме дека не ја помниме Мерилин Монро во црвениот фустан од „Gentlemen prefer blondes“ или Одри Хепберн во црниот фустан од „Breakfast at Tiffany's“. Затоа тие имаат висока цена. Поточно, милионска цена.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура