X
 15.12.2016 Култура

Пристигна трејлерот за филмот „Dunkirk“ на Кристофер Нолан

Пристигна нрвиот продолжен трејлер за филмот „Dunkirk“ на режисерот Кристофер Нолан. И како и многу филмови на овој режисер, ветува многу драма и темни ноќи. Филмот е базиран на познатата евакуација од 1940 година, во која повеќе од 300.000 војници на Алијансата биле спасени откако биле опколени од нацистички војници.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура