X
 11.05.2015 Култура

Внатрешноста на Белата куќа во САД


„Architectural digest“ ја посети Белата куќа на тура „позади сцените“ по повод новиот прибор за јадење на Обама, верувале или не. На сликите, очекувано, го гледаме приборот, но може да се види и ентериерот во домот на претседателот на САД.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура