X
 12.05.2015 Култура

Кафулето коешто го дизајнираше Вес Андерсон

Доколку ги сакате филмовите на Вес Андерсон ќе го сакате ова кафуле. Изминатата недела во Милано беше отворено кафулето „Bar Luce“. Она што го прави кафулето посебно е човекот кој стои зад дизајнот на ентериерот. Се работи за режисерот Вес Андерсон. Како и во неговите филмови, сè изгледа прекрасно во кафулето.

Кафулето се наоѓа во новиот комплекс „Fondazione Prada“, а Вес Андерсон го опишува како совршено место за пишување филмови.

A photo posted by Annalaura Giorgio (@anlagio) onA photo posted by Annalaura Giorgio (@anlagio) onA photo posted by @valexina onA photo posted by @valexina onA photo posted by @valexina onA photo posted by marambraw ✌&❤ (@marambraw) onA photo posted by Sissi (@sissirossi) on

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура