X
 19.05.2015 Култура

Градови со целосно променет изглед

Не постои ништо поисконско од градски хоризонт прикажан на една слика. Токму овој хоризонт ја прикажува есенцијалноста на еден град и неговата убавина. Иако глетката се чини дека изгледа трајна, таа сепак не е секогаш иста. Зградите доаѓаат и си одат, впрочем како и се` останато.

 

град


Погледнете ги овие фотографии од минатото кои го прикажуваат скромното минато на денешните метрополи. Понекогаш треба да погледнете назад за да ја забележите големата промена.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура