X
 04.06.2015 Култура

Најпопуларните метрополи за образованите млади луѓе


Потрагата по авантура и забава е она по што се одликуваат денешните успешни млади луѓе. Затоа, голем дел од новите дипломци (или студентите) одлучуваат да заминат од својата земја за да запознаат нови места и нови луѓе.

Чест избор се САД, Велика Британија и Франција. Во галеријата погледнете ги најпопуларните градови кадешто младите дипломци ја бараат својата среќа.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура