X
 16.06.2015 Култура

Како изгледал алманахот во 1911 година?

Учениците од Спокане средното училиште клас 1911 година и не биле толку различни од нас. Или можеби биле?

 

алманах

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура