X
 21.06.2015 Технологија

Можно ли е префрлањето на свеста од мозокот на компјутер?


Во нова епизода на „AsapSCIENCE“, Мичел Мофит и Грегори Браун го поставуваат прашањето: „Дали може да ја префрлиме свеста во друго тело?“

Во епизодата се разгледуваат идеи за прикачување и преземање меморија на и од компјутер.
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија