X
 25.06.2015 Забава

Ѕирнете во најлуксузниот брод за крстарење

Крстарењето со брод во изминативе неколку години стана нов тренд за одмор. „Uniworld“ е специјализиран за овој вид на крстарења. Овој оператор поседува 19 бродови кои патуваа по реки во Европа, Русија, Египет и Кина.

 

brod


Компанијата неодамна воведе нов брод на својата флота: С.С. Марија Тереза.

Бродот има персонал од 57 луѓе, 75 соби и може да понуди сместување за 150 гости. Со раскошниот ентериер бродот лични како барокна палата.

Патувањето се движи од 8 до 15 дена и чини помеѓу 3.200 и 12.000 долари по човек.

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава