X
 26.06.2015 Култура

Интересни англиски идиоми и нивното значење

Кога ќе размислите подобро за англискиот јазик и некои англиски идиоми и нивното буквално значење, ќе сфатите дека англискиот јазик знае да биде доста смешен и интересен.

 

idiomi

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура