X
 26.06.2015 Култура

Книги кои годинава добија филмска адаптација


Доколку барате нова книга за читање можеби треба да ѕирнете кон Холивуд. Последните години забележуваме многу филмски адаптации на одлични книги. Оваа година десетици книги ќе бидат адаптирани на големото платно, меѓу кои и овие.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура