X
 01.07.2015 Технологија

Ова е најбрзиот брод во светот

Можеби изненадува, но најбрзиот брод во светот е траект. Тој може да носи 1.000 луѓе и 150 автомобили а патува со брзина од 107 километри на час.

Погледнете го револуционерниот брод во акција:

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија