X
 02.07.2015 Технологија

Веројатно не забележавте дека Фејсбук има ново лого

Дали забележавте нешто ново во логото на „Фејсбук“ утрово? Веројатно не, доколку не сте особено талентирани во забележување фонтови.


Социјалната мрежа штотуку започна да користи поинаква верзија од своето лого. „Најзабележителната“ промена е во буквата „а“.

Новото лого било дизајнирано од вработениот Ерик Олсон. Логото не изгледа особено различно на прв поглед, но се разликува доколку направите директна споредба со старото, кое беше присутно десет години.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија