X
 09.07.2015 Живот

Најпопуларните дестинации инспирирани од филмовите и сериите


Благодарејќи на „Господарот на прстените“ Нов Зеланд е најпопуларната туристичка дестинација од страна на филмските и телевизиските фанатици.

ХБО спроведе анкета на илјадници луѓе за нивните омилени филмови и телевизиски серии и начинот на кој тие влијаеле на нивните дестинации за патување. Нов Зеланд е убедливиот победник.

Кои се останатите дестинации инспирирани од филмовите или сериите?

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот