X
 12.07.2015 Уметност

Фотографии кои докажуваат дека секоја солза е уникатна и убава

Проектот наречен „Imaginarium of tears“ е серија на микрографи кои ја покажуваат скриената убавина позади една солза. Солзите често пати се гледаат како слабост и затоа се трудиме да не ги покажуваме секојдневно.

 

солза


Сепак, и солзата може да биде убава. Преку овие фотографии уметникот сака да докаже дека ние и нашата „слабост“ можме да создадеме нешто многу убаво.

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност