X
 12.07.2015 Култура

Основни бизнис правила за однесување низ светот

Никој не би сакал да патува низ светот и да зафркне на големо, па доколку сте на работно место кое ве тера да патувате низ светот, обидете се да ја запомните етиката која се движи во бизнис круговите низ светот.

 

2

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура