X
 27.07.2015 Наука

Револуција во пчеларството

За овој проект, Цедар Андерсон потрошил 10 години во собирање и потрага по идеи. Тој работи заедно со својот татко. Двајцата одгледуваат пчели. Тие сакале да најдат поедноставен и полесен начин за собирање на медот од пчелите.Производот кој го направиле е наречен „Flowhive“ и е резултат од 10-те години планирање и тестирање. Изумот се состои од кутии за чување и собирање на медот од која производот се цеди во садовите.За повеќе информации погледнете го видеото.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука