X
 02.08.2015 Наука

Каков ќе биде човековиот живот во вселената?

Јасно е дека некогаш ќе има човечки живот во вселената. Некаде надвор од Земјата ќе има општества кои ќе растат и ќе преживуваат самите. Каков ќе биде тој живот?

Во видеото се гледаат сите можности за животот на човекот во вселената.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука