X
 10.08.2015 Живот

Убавината на полноќното сонце во Норвешка

Полноќното сонце е природен феномен кој се случува во текот на летните месеци близу до Арктикот и јужно и северно до Антарктикот кадешто сонцето е видливо и на полноќ  Норвешка е дел од земјите кои имаат можност да го доживеат овој феномен. Погледнете ја прекрасната глетка на полноќното сонце над Норвешка.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот