X
 14.08.2015 Живот

Фотографии по вкусот на секој перфекционист

Законот на ентропија наведува дека се` што постои во светот, се движи од ред во хаос. Токму затоа моменталната совршеност е остварување кое треба да се слави и негува, секогаш кога ќе го сретнеме.

 

совршенство


Исто како совршените моменти, перфекционистите се тешки за пронаоѓање. Но, ако секој од нас е насочен да ја заврши работата со совршеност и да бара совршенство во секоја задача, тогаш светот би бил многу поинакво место. 

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот