X
 20.08.2015 Технологија

Револуционерен производ за безбедност во вода

Најуниверзалниот безбедносен уред за во вода некогаш создаден. „Кинџи“ е мал уред кој за прв пат овозможува безбедност во водата на доста пригоден начин.

 

kindzi

 

Уредот одговара на вашиот зглоб, не ви пречи додека сте во вода, може да се наполни и е со вас кога ви е потребен најмногу. Тој е совршен за секоја активност, секоја возраст и секоја средина околу водата. Со него не постои ризик од давење.

 


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија