X
 26.08.2015 Живот

Како побрзо до вработување? Креативни примери за одлични резимеа

Доколку ви е здосадена стандардната форма на резиме/CV, тогаш дефинитивно треба да ги погледнете резимеата на овие доста креативни луѓе кои со нив успеале да ги привлечат работодавците и да си обезбедат интервју за работа.

 

резиме

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот