X
 03.09.2015 Живот

Чудни закони кои ги има само Америка

Земјата на слободните, домот на храбрите и секако, државата во која постојат најбизарните и најчудните закони за кои што сте слушнале некогаш.

 

zakon


Неколку држави во Америка имаат доста специфични закони за хигиената, животните и оружјето - не постои сомнение дека се корисни или пак биле во текот на историјат ана земјата. И запомнете дека веројатно не постоел закон пред некој човек да се обиде да ги направи сите тие луди работи. 

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот